تبلیغات
دیدنی ، عکس ، آهنگ ، سینما ، فیلم - عبدالمالك ریگی مزدور آمریكا و انگلیس سحرگاه امروز اعدام شد

دیدنی ، عکس ، آهنگ ، سینما ، فیلم

جدیدترین و جالب ترین مطالب گوناگون و سرگرم کننده

محصولات

مستند جنجالی

صفحات جانبی

مجموعه ۳۰ مستند جنجالی ایران

عبدالمالك ریگی مزدور آمریكا و انگلیس و سركرده تروریست‌های شرق كشور سحرگاه امروز با حضور جمعی از خانواده‌های شهدای اقدامات تروریستی‌ خود، به دار مجازات آویخته شد.با حكم صادره از سوی دادگاه انقلاب اسلامی، ‌عبدالمجید ریگی با نام مستعار عبدالمالك سحرگاه امروز ‌یكشنبه با حضور تعدادی از خانوادهای شهدا و جانباختگان جنایات تروریستی وی در محل زندان اوین به دار مجازات آویخته شد.
درپی برگزاری جلسه محاكمه عبدالمجید (عبدالمالك) ریگی در یكی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی توحیدی به اتهام محاربه و افساد فی الارض،‌ نامبرده به اتهام 79 مورد اقدامات جنایتكارانه،‌ به استناد مواد 190 ، 191 ،‌ 186 ، 185 و 183 قانون مجازات اسلامی به اعدام از طریق آویختن از چوبه دار با حضور مجروحین و خانواده‌های جانباختگان و شهدای جنایات وی محكوم شده بود.
محكوم عبدالمجید ریگی سركرده گروهك ضد انقلاب مسلحانه در شرق كشور كه سال گذشته با هوشیاری ماموران امنیتی بازداشت شد، با تشكیل گروهك مسلحانه خود اقدام به راهزنی، ‌سرقت مسلحانه،‌ بمب‌گذاری در اماكن عمومی، ‌حمله مسلحانه به نیروهای نظامی و انتظامی و مردم بی دفاع، قتل و جرح، اخاذی، ایجاد رعب و وحشت و هراس و سلب امنیت مردم، آدم ربایی و گروگان‌گیری، همكاری با بیگانگان و اخذ كمك‌های مالی و اطلاعاتی از آنان نموده بود.
بخشی از اعمال مجرمانه ارتكابی محكوم عبدالمجید ریگی به شرح ذیل است:
1 – تشكیل و اداره دسته و گروهك تروریستی موسوم به جنبش مردمی جندالله به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد ناامنی در منطقه و كشور.
2 – مباشرت و آمریت در 15 فقره آدم ربایی مسلحانه.
3 – حمل و نگهداری سلاح و مهمات به صورت عمده و قاچاق سلاح و مهمات به داخل كشور.
4 – به‌وجود آوردن شش فقره راهبندان مسلحانه و ایجاد رعب و وحشت در جاده‌ها و بین مردم.
5 – اقرار صریح به مباشرت در سه فقره قتل عمدی.
6 – آمریت در قتل عمدی ده‌ها نفر از شهروندان و مسئولین نظامی، ‌انتظامی و ... از طریق بمب گذاری و اقدام مسلحانه.
7 – سرقت مسلحانه سلاح ،‌ مهمات و خودرو به دفعات به‌شرح موجود در پرونده.
8 – تحصیل مال نامشروع از طرق مختلف از قبیل آدم ربایی، گروگانگیری، ‌سرقت از بیت المال، ‌اخذ دلار از سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، ‌اخذ وجه از قاچاقچیان مواد مخدر.
9 – فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق مصاحبه‌های متعدد با شبكه های معاند و ضد انقلاب.
10 - ارتباط با عناصر سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه از جمله افسران اطلاعاتی آمریكا و رژیم صهیونیستی در پوشش ناتو،‌ برخی افسران اطلاعاتی بعضی كشورهای عربی و گروهك های ضدانقلاب خارج از كشور مانند گروهك منافقین.
11 – ورود و خروج غیر مجاز از خاك جمهوری اسلامی ایران.
لازم به توضیح است گروهك تروریستی تحت هدایت محكوم عبدالمجید ریگی از سال 82 ، 35 مورد گروگانگیری از اتباع داخلی و خارجی ،‌ 25 مورد اخاذی و بیش از 40 فقره عملیات راهبندی مسلحانه توام با انفجار انجام داده كه در نتیجه این اقدامات شرورانه ، 154 نفر از نیروهای انتظامی و مردم بی گناه به‌دست نامبرده و عوامل این گروهك شهید و تعداد 320 نفر نیز مجروح گردیده‌اند.
گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران حاكیست: متهم ریگی در جریان دادگاه،‌ مسئولیت اقدامات گروهك خود را پذیرفت و اذعان نمود در برخی از قتل ها مباشرت و در برخی نیز آمریت داشته است.
نامبرده همچنین تمامی موارد اتهامی مطروحه در كیفرخواست صادره از سوی دادستانی را پذیرفت و توضیح داد كه تصمیمات تمامی اقدامات تخریبی، بمب گذاری، قتل و غیره با مسئولیت وی انجام شده است.
این گزارش اضافه كرد: در جلسه دادگاه كه با حضور نماینده مدعی العموم،‌ وكیل محكوم علیه، شكات و خانواده های شهدای اقدامات تروریستی گروهك مذكور برگزار شده بود، نماینده دادستان پس از قرائت كیفرخواست، ‌خواستار اشد مجازات برای متهم شده بود.
متعاقبا ریگی در جریان دفاع از خود ضمن قبول اتهامات و جنایات ارتكابی، اقدامات خود را اشتباه خواند و تاكید كرد جنایاتش با موازین اسلامی و انسانی در تضاد بوده است و در ادامه از عوامل گروهك خود نیز خواست كه اشتباهات او را تكرار نكنند.
وی همچنین خواستار بخشش از سوی شكات پرونده شد.
در پی صدور حكم دادگاه،‌ حكم صادره مطابق مقررات به نامبرده ابلاغ،‌ وی اعلام داشت « حكم صادره را قبول داشته و تقاضای عفو دارم» كه متعاقبا با درخواست عفو نامبرده توسط ریاست محترم قوه قضائیه مخالفت گردید.
با توجه به اهمیت پرونده و اتهامات محكوم علیه ریگی، رسیدگی به اتهامات وی به دستور رییس قوه قضائیه و موافقت دیوان عالی كشور به دادسرا و دادگاه‌های تهران احاله شده بود.

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :