تبلیغات
دیدنی ، عکس ، آهنگ ، سینما ، فیلم - افزایش مصرف كراك در میان زنان

دیدنی ، عکس ، آهنگ ، سینما ، فیلم

جدیدترین و جالب ترین مطالب گوناگون و سرگرم کننده

محصولات

مستند جنجالی

صفحات جانبی

مجموعه ۳۰ مستند جنجالی ایران

مشاور كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به دلیل رقابت منفی و تبلیغاتی كه در خصوص كراك و شیشه می‌شود مبنی بر اینكه این مواد معتادی ندارد مصرف این مواد در زنان را افزایش داده است.


مجید ابهری در گفتگو با فارس، در خصوص وضعیت زنان معتاد در جامعه با تقسیم‌بندی زنان معتاد به چهار گروه افزود:‌ گروه اول زنانی هستند كه به دلیل اعتیاد همسرشان ،‌ معتاد شده‌اند به این نحو كه،‌ مرد معتاد برای اینكه زن خود را در مصرف مواد مخدر همراه خود كند به وی مواد می‌دهد و زن هم به دلیل اینكه به دنبال نشان دادن اعتماد و وفاداری به همسرش است،‌ پیشنهاد شوهر خود را برای مصرف مواد مخدر قبول می‌كند. زنان خبر ندارند كه این دسته از مردان عشق را نمی‌فهمند بلكه به دنبال دستیار برای تحقق اهداف شوم خود هستند تا در تهیه و تولید مواد كمك‌ حال‌ آنها باشد.

وی درباره دسته دوم زنان معتاد تصریح كرد: دسته دوم زنانی هستند كه به دلیل‌ استفاده از قرص‌های لاغری همچنین قرص‌هایی كه برای رفع چین و چروك در بازار است به مواد مخدر آلوده می‌شوند چرا كه یكی از مواد تشكیل دهنده این داروها،‌ ماده مخدر شیشه است.

این آسیب‌شناس اجتماعی افزود: دسته سوم زنانی هستند كه از ماده مخدر شیشه و كراك به عنوان درمان استفاده می‌كنند و تحت تأثیر تبلیغات دورغین مبنی بر اینكه شیشه و كراك اعتیاد نمی‌آرود ،‌ قرار گرفته و به مواد مخدر گرایش پیدا می‌كنند.به دلیل رقابت منفی و تبلیغاتی كه در خصوص كراك و شیشه می‌شود مبنی بر اینكه این مواد معتادی ندارد روند استفاده این مواد در زنان را افزایش داده است.

این متخصص علوم رفتاری اضافه كرد:‌ گروه چهارم زنانی هستند كه برای بزرگ‌نمایی، كنجكاوی و اثبات خود به دیگری به سمت مواد مخدر كشیده می‌شو‌ند. البته استفاده از مواد مخدر روان‌گردان در پارتی‌ها، مهمانی‌های شبانه، سالن‌های بدن‌سازی نیز از دیگر راه‌های گرایش زنان به اعتیاد است؛‌ عده‌ای از زنان و دختران به دلیل چشم‌ و هم‌چشمی دچار رقابت‌های منفی شده و معتاد می‌‌شوند كه بعد از یكی دو روز كه مواد را مصرف نكردند و علائم سوء آن را در خود دیدند متوجه اعتیاد خود می‌شوند.

وی در خصوص مشكلاتی كه برای زنان معتاد به وجود آمده است، گفت: این دسته از زنان مشكلات زیادی دارند و حاضر هستند برای به دست آ‌وردن پول برای خرید مواد، ‌دست به هر كاری بزنند. شركت در باندهای توزیع و تولید مواد مخدر،‌ دزدی و حتی قتل از مشكلات بارز زنان معتاد است.

این آسیب شناس اجتماعی اظهار داشت:‌ زنان معتادی كه شوهران‌ سالم و منطقی دارند،‌ معمولا به وسیله شوهر خود درمان می شوند ‌اما بعضی از مردان قبول نمی‌كنند كه با زن معتاد زندگی كنند كه كار این افراد به طلاق كشیده می‌شود.

وی در خصوص راهكارهایی كه برای مقابله با این معضل اجتماعی وجود دارد،‌ گفت: اطلاع‌رسانی و ارائه راه‌های پیشگیری،‌ ساده‌تر از درمان است؛ آگاه‌سازی خانواده از طریق صدا و سیما نخستین قدم برای پیشگیری از این معضل است.

مشاور كمیسیون اجتماعی مجلس افزود:‌ باید برای درمان زنان معتاد، امكانات مناسب ترك و با استفاده از روش‌های صحیح ترك اعتیاد، ‌زنان معتاد را كه قصد ترك دارند،‌ كمك كرد همچنین باید زنانی كه شوهران معتاد دارند و خود را اصلاح نمی‌كنند‌، به طور قانونی از آنها جدا شوند تا آسیب ‌كمتر به خانواده و فرزندان برسد.

ابهری گفت: سازمان‌های متولی كه در زمینه زنان فعالیت می‌كنند همچون، شورای فرهنگی اجتماعی زنان، بهزیستی، شهرداری،‌ سازمان ملی جوانان باید با هم حركت منسجم در این خصوص داشته باشند و با اراده و عزم ملی و با استفاده از امكانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیاست‌گذاری در زمینه پیشگیری از بروز چنین مسائلی در جامعه را ایجاد كنند.

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :